Bestsellers

Vai automātiskie grīdas tīrītāji ir nākotne mājas uzkopšanā?

Daudzi uzskata, ka robotizētie putekļu sūcēji ir patiesi īpaši izstrādāta inovācija, kas ir mainījusi mūsu priekšstatus par mājas uzkopšanu.

Tā vietā, lai veltītu laiku un enerģiju visu grīdas laukumu tīrīšanai, ar šo autonomo rīku darbu varēsiet paveikt vienā mirklī. Mājokļa īpašniekam vienkārši jāizvēlas pareizie iestatījumi, tīrīšanas režīms un jāļauj mašīnai paveikt visu pārējo darbu.

Tomēr daudzi cilvēki šaubās, vai šāds rīks var būt noderīgs ikdienas dzīvē.

Šajā rakstā mēs iedziļināsimies šādu mašīnu vēsturē, īsi izskaidrosim to attīstību un mēģināsim atbildēt uz jautājumu, vai robotizētās tīrāmās mašīnas ir nākotne, kad runa ir par mājokļa tīrības uzturēšanu.

Īsa robotizēto putekļu sūcēju vēsture

Ideja par automātisku tīrīšanas līdzekli, kas varētu ietaupīt cilvēku laiku un enerģiju, pirmo reizi radās pagājušā gadsimta 60. gados. Lai gan lielākoties zinātniskās fantastikas mērogā, var apgalvot, ka tie bija pirmie mēģinājumi iztēloties, kā mēs varētu modernizēt ikdienas aprūpi mājās.

Pagājušā gadsimta 90. gados ideja par autonomu robotu, kas varētu tīrīt jūsu māju, kļuva reāla, kad trīs amerikāņu robotikas inženieri nodibināja uzņēmumu iRobot, kas ir atbildīgs par, iespējams, pasaulē populārāko robotizēto tīrīšanas iekārtu Rumba.

Jau tolaik tajā bija tādas funkcijas kā:

  • Atgriežams, ja uz grīdas ir šķērslis.
  • Automātiska netīru vietu uz grīdas noteikšana tīrīšanai
  • Stāvu kritienu noteikšana, lai izvairītos no krišanas pa kāpnēm u. c.

Teikt, ka šāds izstrādājums bija revolucionārs, būtu pārāk mazs vārdu savienojums, un tehnoloģijas attīstības rezultātā tika radīti roboti, kādus mēs pazīstam šodien.

Kāda ir robotizēto tīrītāju nākotne

Tīrīšanas roboti bija diezgan veiksmīgi, kad tie parādījās pirmo reizi, un tie ir veiksmīgi arī šodien. Saskaņā ar statistikas datiem aptuveni 20-30 % no visiem pasaulē pārdotajiem jaunajiem putekļsūcējiem vismaz kādā veidā ir automātiskie.

Ņemot vērā tik straujo progresu mūsu ikdienas tehnoloģijās, var pieņemt, ka šāds mājas tīrīšanas risinājums kļūs tikai labāks un tādējādi palielināsies arī tā lietojums.

Atbildot uz sākumā uzdoto jautājumu, mēs patiesi ticam, ka robotizētie tīrītāji nākotnē kļūs par standarta aprīkojumu lielākajā daļā mājsaimniecību.

Neskatoties uz dažiem šķēršļiem, ar kuriem šīs ierīces joprojām saskaras, galu galā visi trūkumi tiks novērsti, padarot rūpes par mājokli pilnīgi vienkāršu ikvienam mājas īpašniekam.

Kopumā

Šajā rakstā mēs runājām par robotizēto automātisko tīrīšanas iekārtu vēsturi un nākotnes tendencēm. Lai gan šī tehnoloģija vēl nav pilnīga, robotizēto tehnoloģiju straujā attīstība, visticamāk, padarīs tos par neaizstājamu rīku ikdienas mājas uzkopšanas darbos.