Bestsellers

HEPA filtrs. Kas tas ir un kāpēc tas ir tik svarīgi sūknī?

Mūsdienās cilvēki arvien vairāk rūpējas par savu veselību, īpaši attiecībā uz mājas vidi. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir nodrošināt, lai viņu telpas būtu tīras.

Piemēram, uz virsmām uzkrājušies putekļi un vīrusi var izraisīt ne tikai alerģiju, bet arī citas diezgan bīstamas veselības problēmas.

Šī iemesla dēļ cilvēki arvien vairāk interesējas par dažādiem rīkiem, ar kuriem var efektīvāk savākt putekļus un citus netīrumus, kas izplatās gaisā mājās. Viens no šādiem filtriem ir HEPA filtrs, kas ir moderno robotizēto sūkņu iezīme.

Šajā rakstā uzzināsiet vairāk par HEPA filtriem un to nozīmi putekļu sūcējā.

Pirmkārt, kas ir HEPA filtri?

HEPA filtrs (augstas efektivitātes daļiņu gaisa filtrs) ir viens no inovatīvākajiem filtriem, ko izmanto sadzīves tehnikā un citās nozarēs un kas spēj no gaisa noņemt līdz pat 99,98 % daļiņu.

Eksperti ir vienisprātis, ka pašlaik nav labākas alternatīvas par HEPA filtru, lai cīnītos ar baktērijām, vīrusiem, pelējumu un citām daļiņām mājās, kas var potenciāli apdraudēt veselību.

Šāda veida filtri ir īpaši ieteicami cilvēkiem, kuri cieš no astmas un citām līdzīgām alerģijām, ko var izraisīt daļiņas gaisā vai uz virsmām.

Kā darbojas HEPA filtrs?

HEPA filtra darbības princips principā ir diezgan vienkāršs. Tajā ir stikla šķiedras un aktīvās ogles slānis, kas aiztur tajā iekļuvušās daļiņas. Pateicoties unikālajam filtra sastāvam, gaiss jūsu mājās tiek attīrīts ļoti efektīvi.

Interesanti, ka šī tehnoloģija nebūt nav jauna. Pirmie HEPA filtri parādījās ASV pagājušā gadsimta 50. gados, kad, attīstoties kodolenerģijai, radās vajadzība pēc filtra, kas spēj aizvadīt smalkās radioaktīvās daļiņas.

Kopš tā laika šādu filtru izmantošana ir izplatījusies arī citās nozarēs, tostarp medicīnā, skaistumkopšanas industrijā un, protams, sadzīves tehnikā, piemēram, putekļu sūcējos.

HEPA filtri putekļu sūcējos un kāpēc tiem šeit ir tik liela nozīme?

Kā jau minējām iepriekš, HEPA filtru lielākā priekšrocība ir tā, ka tie ļoti efektīvi aizvāc potenciāli kaitīgās daļiņas no gaisa un virsmām jūsu mājas vidē.

Tieši šīs tīrīšanas funkcijas ir svarīgas arī tad, kad meklējam jaunu putekļu sūcēju savam mājoklim.

Mūsdienīgi robotizētie putekļsūcēji no Neatsvor var piedāvāt plašu mājokļu īpašniekiem aktuālu funkciju klāstu, tostarp putekļu slaucīšanu, grīdas vai dziļu paklāju tīrīšanu, kā arī īpaši vienkāršu inteliģento vadību, lai padarītu jūsu darbu vēl efektīvāku.

Tātad, ja vēl aizvien domājat, vai ir vērts iegādāties putekļsūcēju ar HEPA filtru, atbilde ir viennozīmīgs “jā”. Tas nodrošinās maksimālu tīrīšanas kvalitāti un efektivitāti, un vienīgais, par ko jums būs jārūpējas, ir regulāra filtra nomaiņa.

Atkarībā no tā, cik bieži tīriet mājokli un citām tīrāmās vietas īpašībām, ieteicams mainīt filtru vismaz reizi mēnesī.

Šis filtrs ir izgatavots no īpašām stikla šķiedrām. Tā sastāvā ir arī aktīvā ogle. HEPA filtri ir nomaināmi vai mazgājami.

Visbeidzot,

Šajā rakstā mēs īsi runājām par HEPA filtriem un to nozīmi putekļu sūcējos.

Šis komponents ir viens no visefektīvākajiem veidiem, kā noņemt dažādas potenciāli bīstamas daļiņas, palīdzot nodrošināt veselīgu mājas vidi.

Un ar viedo putekļu sūcēju-robotu mājokļa uzturēšana tīrībā ir vēl vienkāršāka.