Robotizēti putekļsūcēji ir ideāls mājas palīgs, kas var ne tikai putekļsūcēju, bet arī tīrīt grīdas, paklājus un veikt citus darbus. Tomēr pat ar jaunākajām tehnoloģijām ierīces var aizķerties aiz dažiem priekšmetiem vai pazust telpā.
Dažādi šķēršļi mājoklī var traucēt robotam veikt tīrīšanu vai potenciāli sabojāt ierīci.
Šajā rakstā sniegti daži vienkārši padomi, kā sagatavot telpu robotizētajam putekļsūcējam, lai tas varētu netraucēti veikt savu darbu.
Nodrošināt plašu un sakoptu iekraušanas platformu.
Jaunākie robotizēto putekļsūcēju modeļi, tostarp tādi modeļi kā Neatsvor X600 Pro LDS, spēj pieslēgties uzlādes punktam, kad akumulatora uzlāde ir beigusies, tādējādi nodrošinot, ka robots ir gatavs veikt darbu, kad vien tas ir nepieciešams.
Taču svarīgi ir ne tikai tas, lai kravas platforma būtu labi uzturēta. Tas parasti ir arī svarīgs sākumpunkts, lai robots varētu saprast, kā orientēties telpā. Pārliecinieties, ka robotam šajā telpā ir pietiekami daudz vietas un viņš vienmēr var netraucēti atgriezties, lai uzlādētos.
Parasti ieteicams atstāt aptuveni metru brīvu vietu no visām robota pusēm.
Pārliecinieties, ka uz grīdas nav asu priekšmetu.
Skrūves, naglas un citi mazi asi priekšmeti var nopietni apdraudēt jūsu jauno robota palīgu.
Iekļūstot robota iekšpusē, tie ne tikai var sabojāt iekšējās sastāvdaļas, bet arī potenciāli sabojāt grīdas virsmu, kad robots uzbrauc uz tiem un sāk tos tīrīt.
Pirms robota sūkņa iedarbināšanas pārliecinieties, ka tajā nav nekā maza, kas varētu sabojāt sūkni, ja tas tajā iekristu.
Kabeļu sakārtošana telpās
Lai gan robotu navigācijas tehnoloģijas uzlabojas, vadi un kabeļi joprojām rada daudz problēmu ne tikai robotu sūkņiem, bet arī to lāpstiņām un birstēm.
Risinājums principā būs ļoti vienkāršs – piestipriniet vadus kaut kur augstāk no grīdas vai vienkārši pārkārtojiet tos.
Roboti visgrūtāk darbojas birojā, dzīvojamā istabā un citās vietās, kur ir daudz kabeļu.
Pirms tīrīšanas ar robotu notīriet šķidruma traipus
Lai gan daudzi robotizētie putekļsūcēji mūsdienās spēj ne tikai izsūkt dažādas virsmas, bet arī tīrīt grīdas un veikt citas noderīgas funkcijas, roboti joprojām nespēj izsūkt izlijušos šķidrumus.
Pirms tīrīšanas ar robotu noņemiet tos paši.
Pretējā gadījumā, ja ūdens nokļūs uz robota jutīgajām zonām, sensoriem vai elektronikas, ierīce vienkārši nedarbosies.
Robotam īpaši jāizvairās no istabas, kurā atrodas mājdzīvnieka ūdens bļoda, puķu podi un citas vietas mājoklī, kur tas var saskarties ar mitrumu uz virsmas. Ja robotam ir šī funkcija, arī navigācijas laukā atzīmējiet, kur telpā tam nevajadzētu iet.
Nodrošināt pietiekamu apgaismojumu
Lielākā daļa robotizēto putekļsūcēju mūsdienās izmanto optiskos sensorus, lai pārvietotos pa mājokli, un, lai tas darbotos pareizi, dažādās vietās ir nepieciešams pietiekams apgaismojums.
Pat ja neesat mājās, atstājiet tīrīšanai paredzētajā zonā nedaudz gaismas, lai tīrīšanas robots varētu skaidri saskatīt šķēršļus un pārvietoties pa dažādām telpām, ja vēlaties veikt tīrīšanu.
Visbeidzot,
Šajā rakstā esam snieguši dažus padomus, kā sagatavot telpu pirms tīrīšanas ar robotu. Svarīgākais ir samazināt šķēršļu skaitu līdz minimumam un nodrošināt robotam pietiekami daudz vietas, lai tas varētu pārvietoties un pienācīgi pildīt savas funkcijas arī tad, ja jūs neesat mājās.