tradicinis siurblys ar robotas

Kurš ir labāks – tradicionālais sūknis vai robots?

Putekļsūcējs kā mājsaimniecības rīks savulaik 20. gadsimtā izraisīja īstu revolūciju. Tā vietā, lai tērētu daudz dārgā laika un pūļu, cilvēki varēja daudz vieglāk un ātrāk nekā agrāk veikt tādus pamatdarbus kā grīdu, paklāju un citu virsmu kopšana.

Straujā tehnoloģiju attīstība ir veicinājusi dažādu sadzīves ierīču uzlabojumus, un putekļu sūcējs nav izņēmums. Gadu gaitā šī ierīce ir kļuvusi ne tikai daudz efektīvāka un uzticamāka, bet arī daudz ērtāk lietojama.

Viens no svarīgākajiem pēdējo gadu jauninājumiem putekļu sūcēju tirgū ir robotizētie putekļu sūcēji Neatsvor, kas atspoguļo šo ierīču jaunākos tehnoloģiskos risinājumus.

Tomēr ne visi cilvēki ir gatavi aizstāt savu parasto mājsaimniecības putekļu sūcēju ar viedo robotu.

Šajā rakstā mēs salīdzināsim parasto putekļu sūcēju ar robotizēto putekļu sūcēju un sniegsim jums dažus galvenos punktus, kas palīdzēs jums izlemt, kurš putekļu sūcējs ir piemērotāks jūsu mājai.

Tradicionālais putekļu sūcējs

Tradicionālie putekļu sūcēji kā tehnoloģija tiek izmantoti jau vairākus gadu desmitus un joprojām ir pasaulē populārākais putekļu sūcēju veids.

Tie var piedāvāt lietotājam plašu noderīgu funkciju klāstu, piemēram, labu manevrētspēju, lielu ierīces jaudu un lielu tīrīšanas laukumu, ko var uzklāt vienlaicīgi. Pateicoties garajam rokturim un papildu sūkņa piederumiem, lietotājs var viegli sasniegt pat visgrūtāk pieejamos mājas stūrus un izsūkt jebkuru grīdas virsmu vai paklāju.

Tomēr šīm ierīcēm ir arī trūkumi. Parasti tie ir diezgan apjomīgi, tāpēc ir nedaudz sarežģīti uzglabāt šādu ierīci mājās, it īpaši, ja jums tik un tā nav daudz brīvas vietas. Ir vērts pieminēt arī ievērojamo šādu ierīču svaru, kas apgrūtina tīrīšanas darbus lielākās platībās vai mājās, kas atrodas kustībā.

Ieguvumi

 • Manevrētspēja
 • Liela jauda
 • Dažādi piederumi ērtai piekļuvei sarežģītām vietām
 • Viegla ierīces apkope

Trūkumi

 • Lielāki izmēri un mājās nepieciešamā vieta
 • Salīdzinoši liels svars
 • Trokšņa piesārņojums.

Robots putekļu sūcējs

Salīdzinot ar tradicionālajiem putekļu sūcējiem, robotizētie putekļu sūcēji ir salīdzinoši jauns risinājums mājsaimniecībām, kas pēdējā desmitgadē ir kļuvis ļoti populārs, pateicoties straujajam viedās sadzīves tehnikas progresam.

Galvenā atšķirība no tradicionālā putekļsūcēja ir tā, ka robots putekļsūcējs var pilnīgi autonomi tīrīt grīdas un paklājus mājās bez papildu iejaukšanās no lietotāja puses.

Sūkni ir ļoti viegli vadīt ar tālvadības pulti vai viedo lietotni, un lielāko daļu modeļu var arī savienot ar viedajiem palīgiem, piemēram, Alexa vai Google Home. Tādējādi varat pārvaldīt mājas uzkopšanas darbus no mājām.

Ir vērts arī pieminēt, ka šajās ierīcēs tiek izmantoti īpaši sensori, kas ļauj sūknim iegūt precīzu priekšstatu par vidi un veiksmīgi vadīt tīrīšanas procesu. Tie ir lieliski piemēroti ne tikai putekļu un netīrumu, bet arī mājdzīvnieku spalvu un citu grīdas netīrumu tīrīšanai.

Protams, mēs neapgalvojam, ka šādiem robotiem nav trūkumu.

Ne visu ražotāju modeļi var piedāvāt šīs ērtības attiecībā uz robota vadību vai tīrīšanas grafika iestatīšanu.

Tāpat, ja ierīcei ir mazliet sliktāka navigācijas sistēma, var būt grūtāk pārvietoties pa mājokli, neaizķeroties dažādos stūros. Tā kā šīs ierīces nevar kāpt pa kāpnēm, tās visefektīvāk darbosies telpās, kur nav kāpņu un ir vairāk līdzenu virsmu.

Mēs uzskatām, ka tas ir labākais risinājums cilvēkiem, kuri dzīvo ļoti aizņemtu dzīvi un vienkārši nevēlas tērēt savu dārgo laiku šāda veida mājas uzturēšanai.

Ieguvumi

 • Autonomā tīrīšana bez lietotāja uzraudzības
 • Efektivitāte un laika ietaupījums
 • Ērta vadība, izmantojot viedo lietotni vai tālvadības pulti
 • Daudz iespēju visiem budžetiem
 • Tas tīra gan mīkstās, gan cietās grīdas segumus.

Mīnusi

 • Ne visos modeļos ir jaunākie risinājumi
 • Nevar kāpt pa kāpnēm, tāpēc nevar tīrīt telpas nākamajā stāvā.
 • Ja ierīcei nav labas navigācijas sistēmas, tā var iestrēgt aiz mēbelēm vai citiem šķēršļiem.
 • Bieži sastopami trokšņaini modeļi.

Kuru sūkni izvēlēties?

Gan tradicionālajiem sūkņiem, gan robotizētajiem sūkņiem ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc galīgais lēmums būs atkarīgs no jūsu īpašajām instalācijas vajadzībām un dzīvesveida.

Tomēr, tā kā robotizētie sūkņi var piedāvāt mājokļu īpašniekiem ļoti ērtu kontroli, laika ietaupījumu un efektīvu tīrīšanu, mēs iesakām šos gudros risinājumus.

Protams, pirms galīgā lēmuma pieņemšanas jāņem vērā šādi aspekti:

Dzīvesveids

Pirmā lieta, kas jāņem vērā, izvēloties robota sūkni, ir jūsu dzīvesveids un ieradumi. Ja vienmēr steidzaties, jums nav daudz brīvā laika, bet tomēr vēlaties baudīt skaisti tīru mājokli, tad robotizētais putekļu sūcējs ir labākā izvēle.

Ja jums ir pietiekami daudz brīvā laika un tīrīšanas vai putekļu sūcēja process jums sagādā prieku, tad pietiks ar parasto sūkņa risinājumu.

Budžets

Putekļsūcējs var būt lielisks ieguldījums daudzu gadu garumā, ja, protams, iegādājaties kvalitatīvu ierīci un pareizi to kopjat.

Lai gan tradicionālā putekļsūcēja cena ir zemāka, parasti ir nepieciešami lielāki ieguldījumi, lai nodrošinātu tā pareizu darbību. Ar uzticamu robota sūkni un nolaidīgu apkopi tas kalpos nevainojami ilgi.

Visbeidzot,

Šajā rakstā mēs salīdzinām tradicionālos un robotizētos sūkņus un aprakstām galvenos faktorus, kas palīdz izlemt, kurš no tiem jums ir piemērotāks.

Abiem sūkņu veidiem patērētājam patiešām ir ko piedāvāt, un galīgais lēmums būs atkarīgs no jūsu pašreizējām vajadzībām un dzīvesveida.